Rafael Nadal niezmiennie Królem Paryża

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2020 22:00
Rafael Nadal rozbił Novaka Djokovicia 6:0, 6:2, 7:5 w finale wielkoszlemowego French Open.
  • Sportowe podsumowanie dnia - 11 października 2020
Tenis
Tenis Foto: Darek Matyja

Hiszpański tenisista wygrywał najczęściej w tym stuleciu paryski turniej. Na kortach Rolanda Garrosa wygrywał aż trzynaście razy. Ostatni z tych tytułów wywalczył dziś po zdominowaniu w finale Novaka Djokovicia.

Serb nie miał szans z Nadalem zwłaszcza w pierwszych dwóch partiach. Set otwarcia Hiszpan wygrał do zera, co w historii Wielkiego Szlema zdażyło się dopiero szósty raz. Trzecia partia była najbardziej wyrównaną, ale i w niej wyższość pokazał niekwestionowany król paryskiej mączki.

Trzynaste zwycięstwo w Paryżu jest jednocześnie dwudziestym wielkoszlemowym w karierze Rafy Nadala. Wyrównał dzięki temu rekord Rogera Federera.

Sukces Hiszpana był głównym tematem Sportowego podsumowania dnia. Oprócz tego Mateusz Fusiarz mówił m.in. o rekordowym występie Lewisa Hamiltona w Formule 1 czy zakończeniu żużlowego sezonu w polskiej Ekstralidze.

***

Robert Grzędowski

Po raz pierwszy w historii Polka wygrała wielkoszlemowy turniej tenisowy - Iga Świątek zdobyła Paryż wygrywając 7 meczów z rzędu... bez straty seta.

W trzech różnych miastach o medale walczą szabliści, szpadziści i floreciści.

Jan Krzysztof Duda przerwał niesamowitą serię partii bez porażki w wykonaniu mistrza świata w szachach klasycznych - Magnusa Carlsena.