Od soboty, 17 października, wchodzą w życie nowe zasady bezpieczeństwa w sporcie.
Wydarzenia sportowe w całej Polsce (strefa żółta i czerwona) odbywać się będą się bez udziału publiczności. Zajęcia, wydarzenia sportowe oraz współzawodnictwo sportowe – liczba uczestników bez zmian
W zajęciach lub wydarzeniach sportowych oraz współzawodnictwie sportowym (z wyłączeniem pól golfowych, kortów tenisowych, stajni, stadnin i torów wyścigowych dla koni, infrastruktury do sportów wodnych i lotniczych, których nie dotyczą ograniczenia co do maksymalnej liczby osób) może brać udział nie więcej niż 250 uczestników jednocześnie, nie licząc osób zajmujących się obsługą wydarzenia.
Z zakazu prowadzenia działalności wyłączone są baseny, siłownie, kluby i centra fitness, które, działają w podmiotach wykonujących działalność leczniczą przeznaczonych dla pacjentów, są przeznaczone dla osób uprawiających sport w ramach współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych lub wydarzeń sportowych oraz są przeznaczone dla studentów i uczniów – w ramach zajęć na uczelni lub w szkole.
Obowiązuje zakaz prowadzenia działalności usługowej związanej z poprawą kondycji fizycznej, czyli działalność usługową łaźni tureckich, saun i łaźni parowych, solariów, salonów odchudzających, salonów masażu itp. mającą na celu poprawę samopoczucia.
Sportowe kluby taneczne i szkoły tańca są wyłączone z zakazu prowadzenia działalności polegającej na udostępnieniu miejsca do tańczenia organizowanego w pomieszczeniach lub w innych miejscach o zamkniętej przestrzeni.
Nasze zdrowie zależy od wzajemnej odpowiedzialności. Każdy ma wpływ na to, jak szybko epidemia zostanie zahamowana. W jaki sposób możemy to zrobić? Wystarczy stosować zasadę DDMA, dzięki której chronimy siebie i innych:
D jak dystans
D jak dezynfekcja
M jak maseczka
A jak aplikacja STOP COVID – ProteGO Safe
Posłuchajcie wypowiedzi kanclerza AWF w Warszawie - Macieja Hartfila o zasadach działania uczelni w strefie czerwonej
***
Darek Matyja