Legia wygrała z Lechem rzutem na taśmę

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2020 18:00
Legia Warszawa wygrała z Lechem Poznań 2:1 w meczu 9. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Decydująca bramka padła w doliczonym czasie gry.
Piłkarze Lecha nie mogli uwierzyć w przegraną
Piłkarze Lecha nie mogli uwierzyć w przegranąFoto: lechpoznan.pl/Adam Jastrzębowski

Mecz Legii z Lechem zapowiadany był jako jeden z największych hitów całej rundy jesiennej ekstraklasy. Mierzyli się ze sobą mistrzowie i wicemistrzowie Polski, drużyny, które nie zremisowały se sobą w bezpośrednich starciach od ładnych kilku lat.

Mecz nie zawiódł oczekiwań. Do przerwy prowadzili goście po samobójczym trafieniu obrońcy Legii, Josipa Juranovicia. W drugiej połowie na listę strzelców też wpisywali się tylko Legioniści, ale tym razem trafiali do bramki rywali.

W 67. minucie wyrównał debiutujący w barwach stołecznego zespoły Kacper Skibicki. Remis utrzymał się do samej końcówki spotkania, ale w doliczonym czasie gry, w ostatniej akcji Legii udało się jeszcze raz pokonać bramkarza Lecha. Uczynił do Rafael Lopes.

Legia wygrała z Lechem i awansowała na drugie miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy. Lech jest 12.

***

Legia Warszawa podejmie dziś Lecha Poznań w klasyku piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy.

Hubert Hurkacz i Kanadyjczyk Felix Auger-Aliassime zwyciężyli w grze podwójnej podczas turnieju ATP 1000 na twardych kortach w Paryżu.