Ostatnia aktualizacja: 07.03.2021 22:15
Sportowe podsumowanie dnia - 7 marca 2021.
Patryk Dobek i Mateusz Borkowski
Patryk Dobek i Mateusz Borkowski Foto: Biuro Prasowe HME Toruń 2021 / Paweł Skraba

To była polska niedziela na lekkoatletycznych halowych mistrzostwach Europy w Toruniu. "Biało-czerwoni" wywalczyli dziś siedem medali, w tym jedno złoto. Na najwyższym stopniu podium stanął w biegu na 800 metrów Patryk Dobek, czyli specjalista od... biegu na 400 metrów przez płotki. Tuż za jego plecami finiszował Mateusz Borkowski.

Kolejne dwa medale dorzuciły w biegu na 800 metrów nasze panie - druga Joanna Jóźwik i trzecia Angelika Cichocka. W niedzielę nasi zgarnęli jeszcze trzy brązowe krążki. Mowa o Piotrze Lisku w skoku o tyczce, Pawle Wiesiołku w siedmioboju oraz żeńskiej sztafecie 4x400 metrów.

Łącznie w zawodach w Toruniu nasi wywalczyli 10 medali, ale tylko jeden złoty. W klasyfikacji medalowej dało to dziewiąte miejsce.

Szczegóły i więcej informacji w dźwiękowej wersji Sportowego podsumowania dnia.

***

Israel Adesanya pokonany po pięciorundowej walce przez Jana Błachowicza podczas gali UFC 259 w Las Vegas.

Trzeci tytuł wicemistrzowski polskich lekkoatletów podczas HME w Toruniu.

Polka nie ukończyła drugiego przejazdu slalomu giganta w słowackiej Jasnej. Po pierwszym była na trzecim miejscu.