Kosmiczna forma Leona, Serbowie pokonani

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2021 22:30
Reprezentacja Polski siatkarzy wygrała z Serbią 3:1 w swoim drugim meczu Ligi Narodów.
Wilfredo Leon
Wilfredo Leon Foto: Facebook Wilfredo Leona

W drugim meczu Ligi Narodów polscy siatkarze nie dali większych szans mistrzom Europy - Serbom. Pokazali formę tak dobrą, jak we wcześniejszym, wygranym meczu z Włochami - z jednym wyjątkiem. Wilfredo Leon zagrał dużo lepiej, wszedł na poziom nieosiągalny obecnie dla większości siatkarzy ze światowej czołówki.

Pochodzący z Kuby reprezentant Polski zdobył w meczu 26 punktów, w tym aż 13 bezpośrednio z zagrywki. Przy jego najmocniejszym serwisie prędkościomierz pokazał ponad 135 km/h. Leon górował też na siatce i w zasadzie odebrał Serbom ochotę do gry.

Jedynym potknięciem w tym spotkaniu był trzeci set, w którym nasi dali rywalom wygrać 25:21. Pozostałe sety na korzyść Polaków i pewne 3:1.

***

Reprezentacja Polski zagra w grupie ze Słowacją, Hiszpanią i Szwecją.

Sposoby na pyszną kawę mrożoną. Idealna na ciepłe dni!

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2021 13:40
Kawa to jeden z najpopularniejszych napojów na świecie. W Czwórce przyrządzamy ją na zimno, m.in lodami.

Aleksandra Mirosław wygrała w Salt Lake City zawody PŚ we wspinaczce na czas. Trzecie miejsce wśród mężczyzn zajął Marcin Dzieński.