Mirosław i Dzieński na podium PŚ

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2021 19:00
Aleksandra Mirosław wygrała w Salt Lake City zawody PŚ we wspinaczce na czas. Trzecie miejsce wśród mężczyzn zajął Marcin Dzieński.
Ola Mirosław
Ola MirosławFoto: Darek Matyja

Reprezentanci Polski udanie rozpoczęli sezon Pucharu Świata we wspinaczce na czas. Zawody w amerykańskim Salt Lake City wygrała Aleksandra Mirosław. Pozwolił jej na to czas 7,38 sekundy. uzyskany w finałowym pojedynku z Amerykanką Emmy Hunt. Czwarta była dziś Patrycja Chudziak, a szósta - Natalia Kałucka.

W rywalizacji mężczyzn trzecie miejsce Marcina Dzieńskiego też trzeba uznać za duży sukces. Zwłaszcza, że mierzył się on z niezwykle mocnymi rywalami. Dość powiedzieć, że zwycięzca zawodów Indonezyjczyk Veddriq Leonardo ustanowił nowy rekord świata - 5,208 sekundy.

***

Polscy koszykarze 3x3 walczą o igrzyska olimpijskie w światowych kwalifikacjach w Austrii.

Wieczorem w Porto zmierzą się Manchester City i Chelsea Londyn.

Reprezentacja Polski zagra w grupie ze Słowacją, Hiszpanią i Szwecją.