Brazylia za mocna. Liga Narodów nie dla Polaków

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2021 22:05
Reprezentacja Polski w wielkim finale rozgrywek przegrała z Brazylią 1:3.
Polscy siatkarze

Oba zespoły przystępowały do finału po pewnych zwycięstwach z półfinałowymi rywalami. Brazylia pokonała 3:0 Francję, a Polacy tak samo szybko rozprawili się ze Słoweńcami. Faworyta wskazać było trudno, bo zdaniem kibiców małe znaczenie miało zwycięstwo "Canarinhos" 3:0 w rundzie zasadniczej. W tamtym spotkaniu nie grał w biało-czerwonych barwach Wilfredo Leon.

Tym razem Leon pojawił się na boisku, ale nie pomogło to pokonać Brazylijczyków, choć początek meczu należał do naszych siatkarzy. Pierwszego seta "biało-czerwoni" wygrali 25:22.

Kolejne trzy partie padły już jednak łupem rywali. Drugi set był jeszcze w miarę wyrównany i zakończył się wynikiem 25:23. W kolejnych dwóch zaciętej walki już jednak zabrakło. 25:16 i 25:14 i to Brazylia sięgnęła po trofeum Ligi Narodów.

Finał siatkarzy był głównym tematem Sportowego podsumowania dnia na antenie Czwórki. Posłuchajcie załączonego pliku dźwiękowego.

***

Sportowe podsumowanie dnia - 26 czerwca 2021.

Reprezentacja Polski w rugby kobiet zdobyła srebrny medal klasyfikacji generalnej mistrzostw Europy w rugby siedmioosobowym.

Belgia zmierzy się dziś z Portugalia w najciekawiej zapowiadającym się starciu 1/8 finału turnieju.