Dwa brązy Polaków w mistrzostwach Europy

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2021 22:00
Reprezentacje Polski w siatkówce i amp futbolu zdobyły brązowe medale rozgrywanych w Polsce mistrzostw Europy.
Reprezentacja Polski w amp futbolu
Reprezentacja Polski w amp futboluFoto: materiały prasowe

Turnieje mistrzostw Europy w siatkówce i amp futbolu były rozgrywane w Polsce niemal równocześnie. Turniej siatkówki trwał nieco dłużej, ale oba zakończyły się w niedzielę 19 września meczami medalowymi. W Katowicach o brąz zagrali siatkarze, a w Krakowie - także o brąz - ampfutboliści.

Jako pierwsi swój mecz zakończyli i wygrali piłkarze po amputacjach. Pokonali na stadionie Cracovii Rosjan 1:0, a bohaterem został strzelec jedynego gola - Jakub Kożuch. "Biało-czerwoni" powtórzyli tym samym wynik z 2017 roku, gdy zajęli trzecie miejsce w turnieju rozgrywanym w Turcji.

Kilkanaście minut później w Katowicach zakończył się "mały finał" siatkarzy. Ci ograli Serbów w trzech szybkich setach 25:22, 25:16 i 25:22. Dla podopiecznych Vitala Heynena to drugi z rzędu brąz czempionatu Starego Kontynentu. W 2019 roku stanęli na najniższym stopniu podium zawodów kończących się w Paryżu.

***

Finał Euro w amp futbolu nie dla "biało-czerwonych"

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2021 17:30
W półfinale rozgrywanego w Krakowie turnieju Polacy przegrali z Hiszpanami.

Reprezentacja Polski w siatkówce przegrała w Katowicach w półfinale mistrzostw Europy z reprezentacją Słowenii 1:3.

Kamil jest pierwszym Polakiem w finale singla w historii turnieju Pekao Szczecin Open.