W meczu o trzecie miejsce Polacy pokonali Argentyńczyków 3:0.
  • Libero reprezentacji Maciej Nowowsiak ocenia turniej MŚ U21
  • Sportowe podsumowanie dnia - 3 października 2021
Siatkówka - Polacy brązowymi medalistami MŚ U21
Siatkówka - Polacy brązowymi medalistami MŚ U21Foto: Volleyball World

Polscy siatkarze zdobyli brązowe medale mistrzostw świata do lat 21. W dzisiejszym meczu o trzecie miejsce pokonali Argentyńczyków 3:0 w setach do 16, 14 i 19.

Po wczorajszej przegranej w półfinale z Włochami 2:3 nasi siatkarze nie dali szans Argentyńczykom w meczu o trzecie miejsce. W pierwszym secie wyrównana walka trwała do stanu 4:4. Potem, m.in. dzięki dobrej zagrywce i szczelnemu blokowi, nasi reprezentanci objęli kilkupunktowe prowadzenie, którego nie oddali do końca tej części spotkania wygrywając 25:16. Drugi set przebiegał podobnie - z tym że tym razem nasi rywale utrzymywali się w grze nieco dłużej - do stanu 8:7 dla Polaków - a potem znów nasi zaczęli odjeżdżać jak pociąg ekspresowy, wygrywając tego seta do 14. Trzeci set był ostatnim. Reprezentacja naszego kraju wygrała go 25:19 i zakończyła mecz o brązowy medal zwycięstwem 3:0.

Posłuchajcie co libero naszej reprezentacji powiedział po zdobyciu brązu MŚ podsumowując cały turniej.

Mistrzami świata zostali Włosi, którzy 3:0 pokonali Rosjan.

Więcej informacji znajdziecie w dźwiękowej wersji Sportowego posumowania dnia

***

Polacy przegrali 1:3 z Rosjanami, ale wciąż nie stracili szans nawet na mistrzostwo świata.

Po przegranej w półfinale z Włochami 2:3 nasi młodzi siatkarze zagrają o brązowy medal mistrzostw świata z Argentyną.

Borgieł i Zuchora ze srebrem MŚ w maratonie kajakowym.

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2021 13:30
Polscy kanadyjkarze w Rumunii przegrali tylko z Hiszpanami.