Daniel Holoyda - Dobry występ polskich snookerzystów w ME

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2021 13:20
Trzy medale i kilka miejsc w czołowej dziesiątce, to dorobek reprezentacji Polski w ME w snookerze. O tej imprezie i swoich występach opowiada Daniel Holoyda.
Daniel Holoyda - ME w snookerze 2021
Daniel Holoyda - ME w snookerze 2021Foto: arch. Daniela Holoydy

W Portugalii zakończyły się mistrzostwa Europy w snookerze. Ostatnią konkurencją była rywalizacja drużynowa. Naszym snookerzystkom i snookerzystom nie udało się stanąć na podium, ale powalczyli z najlepszymi, awansując do czołowej ósemki.
Najlepiej z naszych trzech męskich drużyn spisali się Daniel Holoyda i Marcin Nitschke, którzy w 1/8 finału pokonali wyżej notowanych Irlandczyków, ale w walce o półfinał musieli uznać wyższość Rosjan, z którymi przegrali 1:4.

O występie w Portugalii mówi Daniel Holoyda, który najlepiej z Polaków spisał się także w turnieju indywidualnym - posłuchajcie.

Wcześniej brązowy medal mistrzostw Europy do lat 21 wywalczył Antoni Kowalski, trzecie miejsce wśród kobiet zajęła Izabela Łącka, a Paweł Rogoza zdobył srebro w odmianie na sześciu czerwonych.

***

Po piątym miejscu w ME do lat 18, polski siedemnastolatek dotarł aż do półfinału ME do lat 21, a przed nim kolejne starty w Portugalii.

Pięć setów w meczu 3. kolejki PlusLigi w Warszawie.

Czołowa polska tenisistka wróciła na kort i wystartowała w turniejach w Portugalii.