Hokeistki przegrały z Węgierkami

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2021 15:40
Polskie hokeistki rozpoczęły olimpijskie kwalifikacje w Chomutovie od przegranej 1:11 z Węgierkami.
Polskie hokeistki
Polskie hokeistkiFoto: mat. prasowe/PZHL

Marzenia polskich hokeistek o udziale w  igrzyskach olimpijskich trzeba będzie chyba przełożyć na później. W pierwszym meczu turnieju kwalifikacyjnego w czeskim Chomutovie Polki przegrały ze znacznie wyżej notowanymi Węgierkami aż 1:11.

Już sam udział reprezentacji Polski w ostatniej fazie kwalifikacji o igrzyska olimpijskie trzeba uznać, za duży sukces kobiecego hokeja w naszym kraju. W walce o bilety do Pekinu Polki w czeskim Chomutovie rywalizują z drużynami znacznie wyżej notowanym w rankingu.
W czwartek w swoim pierwszym meczu w turnieju z Węgierkami na lód wyszły bez kompleksów i stworzyły sobie kilka dogodnych sytuacji bramkowych. W 11. minucie jedną z tych sytuacji - po strzale Wiktorii Sikorskiej - zamieniły na bramkę i objęły prowadzenie 1:0.
Z upływem czasu przewaga Węgierek była jednak coraz większa. Pierwsza tercja zakończyła się ich prowadzeniem 3:1, a całe spotkanie wygraną drużyny węgierskiej aż 11:1.

Posłuchajcie co o tym meczu powiedziała Czwórce wieceprezes PZHL - Marta Zawadzka oraz hokeistki: Sylwia Łaskawska i Patrycja Sfora.

W Chomutovie Polki zagrają jeszcze w sobotę z Czeszkami i w niedzielę z Norweżkami. Olimpijski awans wywalczy tylko zwycięzca turnieju.

***

W czeskim Chomutovie rozpoczyna się w czwartek hokejowy turniej kwalifikacyjny kobiet o igrzyska olimpijskie w Pekinie. Polki o awans powalczą z Węgierkami, Czeszkami i Norweżkami.

W 2021 Marysia Rudowicz zdobyła m.in dwa tytuły mistrzyni świata i jeden... mistrzyni Europy.

Poranny przegląd sportowy - 11 listopada 2021.