Ostatnia aktualizacja: 11.12.2021 11:05
Sportowy weekend - 11 grudnia 2021.
Andżelika Wójcik po raz kolejny zaprezentowała wysoką formę
Andżelika Wójcik po raz kolejny zaprezentowała wysoką formę Foto: Rafał Oleksiewicz

Andżelika Wójcik zajęła 4. miejsce na 500 m podczas zawodów Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim w kanadyjskim Calgary. Dziewiąta była Kaja Ziomek. W grupie B na 15. pozycji uplasowała się Karolina Bosiek, a na 24. - Natalia Czerwonka.
Na tym samym dystansie wśród panów rekord Polski poprawił Piotr Michalski - 34,189 seundy, dało mu to ósme miejsca. 16. był Marek Kania, 18. - Damian Żurek. W grupie B na 8. pozycji uplasował się Artur Nogal.
W kobiecym wyścigu na 3000 metrów w grupie B ósme miejsce zajęła Magdalena Czyszczoń, a tuż za nią była Natalia Czerwonka. Trzecia z Polek - Bosiek została sklasyfikowana na 23. pozycji.
Na 5000 metrów panów w grupie B wystartowało dwóch Polaków - 24. był Szymon Palka, a 29. miejsce zajął Mateusz Owczarek.
Zawody w Calgary potrwają do niedzieli.

Więcej o PŚ w Calgary, ekstraklasie i innych wydarzeniach znajdziecie dźwiękowej wersji Sportowego weekendu.

***

Guzik 28., Hojnisz-Staręga 35. w biathlonowym biegu sprinterskim w Hochfilzen.

Magnus Carlsen wygrał 7:5:3,5 w meczu o mistrzostwo świata z Niepomniaszczim.

Polscy tenisiści przegrali z Czechami 2:4. Punkty dla naszej drużyny zdobył debel Szymon Walków i Jan Zieliński w deblu oraz... Jerzy Janowicz w singlu.