Ostatnia aktualizacja: 07.01.2022 07:57
Poranny przegląd sportowy - 7 stycznia 2022.
Kamil Majchrzak
Kamil Majchrzak Foto: Darek Matyja
Trwa tenisowy poranek na australijskich kortach. W Sydney Polacy grają w półfinale turnieju ATP Cup z Hiszpanami. W pierwszym meczu Jan Zieliński walczy właśnie z Pablo Carreno Bustą. Janek zastąpił w ostatniej chwili Kamila Majchrzaka, który miał pozytywny wynik testu na koronawirusa.
Przed nami jeszcze drugi mecz singlowy i gra podwójna.
Także dziś w ćwierćfinale turnieju WTA w Adelajdzie zagra Iga Świątek, a jej rywalka będzie Białorusinka Wiktoria Azarenka. Początek meczu nie wcześniej niż o  9:30.
Piłkarska ekstraklasa w Polsce ma przerwę zimową a we Włoszech bardzo ciekawe mecze w Serie A.
Juventus Turyn, z Wojciechem Szczęsnym w bramce, podejmował Napoli, w którego składzie jest Piotr Zieliński. Juve było faworytem z powodu problemów kadrowych rywali, ale skończyło się remisem 1:1. W pierwszej połowie gol Dreisa Mertensa dla Napoli w drugiej odpowiedź Federico Chiesy.
Ciekawie było też w Mediolanie. Milan wygrał z Romą 3:1, a goście kończyli mecz w dziewiątkę, bo czerwone kartki zobaczyli Karsdorp i Mancini. Mogło być nawet 4:1, ale rzutu karnego nie wykorzystał w doliczonym czasie gry Zlatan Ibrahimović.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Przeglądu.

***

Leylah Fernandez ugrała tylko trzy gemy w meczu z Igą Świątek.

Tenisowa afera z szczepieniami przeciw COVID-19 w tle.

Kobayashi wygrał TCS ale w Bischofshofen był 5.

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2022 20:00
Żyła najlepszym polskim skoczkiem w Bischofshofen i w całym Turnieju Czerech Skoczni.