Iga Świątek w półfinale w Adelajdzie

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2022 11:39
Iga Świątek awansowała do półfinału turnieju tenisowego w Adelajdzie wygrywając w trzech setach z Białorusinką Wiktorią Azarenką.
Iga Świątek
Iga ŚwiątekFoto: Tennis Channel

Iga potwierdziła, że do sezonu przygotowana jest naprawdę dobrze - zarówno fizycznie jak i mentalnie -  i że nie straszna jej żadna przeciwniczka, nawet grająca tak agresywnie i mocno jak Wiktoria Azarenka.
Pierwszy set dzisiejszego ćwierćfinału w Adelajdzie był bardzo wyrównany ale te najważniejsze piłki wygrywała Iga - tak jak te przy stanie 4:3 kiedy przełamała podanie rywalki, a potem wygrała własny serwis kończąc trwającego niemal 3 kwadranse seta zwycięstwem 6:3.
Białorusinka nie zamierzała jednak łatwo sprzedać skóry i drugiego seta rozpoczęła od dość szybkiego przełamania i objęcia prowadzenia 4:1. Tej straty Polce nie udało się odrobić i drugą partię przegrała 2:6.
A więc trzeci... decydujący set. Iga rozpoczęła od... podwójnego przełamania Azarenki i wysokiego prowadzenia 4:0. Tej przewagi Polka już nie stracila i wygrała trzeciego seta 6:1 awansując do półfinału turnieju w Adelajdzie.

W walce o finał rywalką Igi Świątek będzie liderka światowego rankingu - Australijka Ashleigh Barty.