Finał Australian Open nie dla Igi Świątek

W półfinale Iga Świątek przegrała z Amerykanką Danielle Collins 4:6, 1:6.
  • Iga Świątek po półfinale Australian Open z Danielle Collins
Iga Świątek
Iga Świątek Foto: PAP/EPA / Dean Lewins

Iga Świątek nie zdołała awansować do finału wielkoszlemowego turnieju tenisowego Australian Open.
Nasza najlepsza tenisistka dość długo wchodziła w mecz i na początki w ogóle nie mogła sobie poradzić z mocno i pewnie grająca Danielle Collins. Rozpoczęła mecz od przegrania dwóch własnych gemów serwisowych i po 16 minutach było już 0:4. Tego seta - mimo że gra potem już się wyrównała i to nawet Iga zaczęła mieć przewagę - już nie dało się uratować i zakończył się on wynikiem 4:6.
Drugiego seta Polka znów rozpoczęła od dwóch przegranych własnych gemów serwisowych... i wyniku 0:4 - czyli tak samo jak w pierwszej partii.
Tym razem nie podjęła już jednak takiej walki jak w poprzedniej partii i przegrała tego seta 1:6 oraz cały mecz 4;6, 1:6 nie awansując do finału.

A finałową rywalką Danielle Collins będzie Australijka Ashleigh Barty, która dziś w półfinale pokonała 6:1, 6:3 Amerykankę Madison Keys.

Awans Igi do półfinału turnieju w Melbourne dał jej jednak awans w wirtualnym rankingu, w którym jest już czwarta, czyli lepiej o 5 miejsc niż w ostatnim zestawieniu.

***

Sportowy weekend - 22 stycznia 2022.

Polska tenisistka pokonała po trzysetowym meczu Rumunkę Soranę Cirsteę.

W ćwierćfinale Iga Świątek wygrała w trzech setach z Kaią Kanepi i półfinale jej rywalką będzie Amerykanka Danielle Collins.