Polki 6. w łyżwiarskiej sztafecie na krótkim torze

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2022 13:00
W finale B kobiecej sztafety w łyżwiarstwie szybkim na krótkim torze Polki przegrały tylko z Włoszkami.
Short track -- kobieca sztafeta
Short track -- kobieca sztafetaFoto: PAP / Grzegorz Momot

Dobrze zaprezentowały się polskie łyżwiarki szybkie w finale B olimpijskiej sztafety na krótkim torze. Polki występujące w składzie: Nikola Mazur, Natalia Maliszewska, Patrycja Maliszewska i Kamila Stormowska, przejechały cały dystans spokojnie i w odróżnieniu od Rosjanek i Amerykanek uniknęły upadków. Na mecie dały się wyprzedzić tylko Włoszkom.
W ten sposób nasza sztafeta zakończyła olimpijską rywalizację na 6. miejscu.

Mistrzyniami olimpijskimi zostały zwyciężczynie finału A - Holenderki, które wyprzedziły sztafetę Korei Południowej, Chin i Kanady.

Polskie Radio, Patron Medialny Polskiego Komitetu Olimpijskiego Polskie Radio, Patron Medialny Polskiego Komitetu Olimpijskiego

***

Mistrz Europy zajął piąte miejsce w olimpijskiej rywalizacji na 500 metrów. Do podium stracił 0,03 sekundy.

Do podium olimpijskiego konkursu na dużej skoczni zabrakło 4,1 punktu.

Polka awansowała o 7 miejsc i z 16. pozycji po biegu sprinterskich weszła do pierwszej dziesiątki biegu pościgowego.