Barcelona w 1/8 finału Ligi Europy

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2022 07:20
Awans do 1/8 finału Ligi Europy wywalczyły też Atalanta Bergamo, FC Porto, RB Lipsk, Sevilla, Rangers FC, Betis Sewilla oraz Sporting Braga.
Puchar Ligi Europy UEFA
Puchar Ligi Europy UEFAFoto: Shutterstock.com/Cosmin Iftode

W meczu jednym z najciekawszych czwartkowych meczów 1/16 finału Ligi Europy Barcelona pokonała na wyjeździe Napoli 4:2 i awansowała do 1/8 finału tych rozgrywek. Do 73 minuty we włoskim klubie grał Piotr Zieliński. Pierwsze spotkanie tych drużyn zakończyło się remisem 1:1.

Wyniki innych czwartkowych spotkań:
Rangers - Borussia Dortmund 2:2 (pierwszy mecz 4:2)
Sporting Braga - Sheriff Tyraspol 2:0, rzuty karne 3-2 (pierwszy mecz 0:2)
Betis Sewilla - Zenit Sankt Petersburg 0:0 (pierwszy mecz 3:2)
Olympiakos Pireus - Atalanta Bergamo 0:3 (pierwszy mecz 1:2)
Lazio Rzym - FC Porto 2:2 (pierwszy mecz 1:2)
Real Sociedad - RB Lipsk 1:3 (pierwszy mecz 2:2)
Dinamo Zagrzeb - Sevilla 1:0 (pierwszy mecz 1:3)

Więcej informacji ze świata sportu, który nie zatrzymał się mimo rosyjskiej inwazji na Ukrainę - w dźwiękowej wersji Przeglądu.

***

Rosja zaatakowała zbrojnie Ukrainę... Na Rosję nakładane są kolejne międzynarodowe sankcje lecz wciąż nie ma decyzji odnośnie odwołania lub zmiany miejsca meczu Rosja-Polska.

Polak pokonał w ćwierćfinale w dwóch setach Włocha Jannika Sinnera.

Polka wygrała w dwóch setach z jedną z najlepszych tenisistek świata - Aryną Sabalenką.