Hurkacz już w półfinale turnieju w Dubaju

Polak pokonał w ćwierćfinale w dwóch setach Włocha Jannika Sinnera.
  • Popołudniowy przegląd sportowy - 24 lutego 2022.
Hubert Hurkacz
Hubert Hurkacz Foto: PAP/EPA / Ali Haider

Hubert Hurkacz awansował do półfinału turnieju tenisowego w Dubaju. Polski tenisista pokonał Włocha Jannika Sinnera w dwóch setach 6:3, 6:3. Mecz trwał godzinę i 25 minut. Hubert w Dubaju we wszystkich rozegranych meczach nie przegrał jeszcze ani jednego seta.
Po dzisiejszej wygranej Hurkacz awansował w wirtualnym rankingu live z 11. na 10. miejsce, wyprzedzając o jeden punkt... właśnie Sinnera.
W walce o finał rywalem Hurkacza będzie... Rosjanin Andriej Rublow.

Więcej informacji sportowych - m.in. o tym jak rosyjska agresja na Ukrainę wpłynęła na świat sportu - w dźwiękowej wersji Przeglądu.

***

Popołudniowy przegląd sportowy - 23 lutego 2022.

W niedzielę Michał Cieślak powalczy o mistrzostwo świata w boksie - w Londynie zmierzy się z Lawrence'm Okolie'm.

Rosja zaatakowała zbrojnie Ukrainę... Na Rosję nakładane są kolejne międzynarodowe sankcje lecz wciąż nie ma decyzji odnośnie odwołania lub zmiany miejsca meczu Rosja-Polska.