Stękała wygrał konkurs PK w Zakopanem

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2022 13:10
Andrzej Stękała w niedzielnym konkursie Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem był najlepszy.
Andrzej Stękała
Andrzej StękałaFoto: Paweł Skraba

Andrzej Stękała wygrał ostatni w tym sezonie konkurs skoków narciarskich zaliczany do Pucharu Kontynentalnego, który w niedzielę rozegrano w Zakopanem. Polak p pierwszej serii był piąty po skoku na odległość 133,5 m, w drugiej skoczył jednak jeszcze dalej - 140,5 m i wyprzedził wszystkich rywali. Drugie miejsce zajął Słoweniec Jan Bombek, a trzecie jego rodak Ziga Jelar. W czołowej dziesiątce byli jeszcze Stefan Hula - 9. i Aleksander Zniszczoł, który zajął 10. miejsce.

Zwycięzcą klasyfikacji generalnej cyklu został Austriak Thomas Lackner.

***

Norweg Marius Lindvik ucieszył miejscową publiczność i został w Vikersund mistrzem świata w lotach narciarskich. Najlepszy z Polaków był 11. Jakub Wolny.

25. kolejka piłkarskiej ekstraklasy - Lech i Raków przed szansą awansu na pozycję lidera.

W Pekinie zakończyły się zimowe igrzyska paraolimpijskie, w których nasi reprezentanci nie zdołali stanąć ani razu na podium.