Blisko podium w lekkiej, blisko podium w skokach

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2022 22:15
Sportowe podsumowanie dnia - 19 marca 2022.
Justyna Święty-Ersetic
Justyna Święty-ErseticFoto: Paweł Skraba

Drugi dzień halowych mistrzostw świata w lekkoatletyce bez polskich medali. Najbliżej podium była Justyna Święty-Ersetic, która zajęła czwarte miejsce w finałowym biegu na 400 m. O wiele gorzej poszło Konradowi Bukowieckiemu, który był typowany do walki o medale w pchnięciu kulą. Bukowiecki zajął dziesiąte miejsce. Tuż przed nim uplasował się Michał Haratyk.

Piotr Żyła zajął 5. miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich na mamucie w niemieckim Oberstdorfie. W punktowanej trzydziestce znalazło się w sumie pięciu Polaków, a to najlepszy wynik "biało-czerwonych" w tym sezonie. Oprócz Żyły byli to: 12. Kamil Stoch, 18. Dawid Kubacki, 25. Jakub Wolny i 26. Andrzej Stękała.

Szczegóły i więcej informacji w dźwiękowej wersji Sportowego podsumowania dnia.

***

Robert Grzędowski

Pierwszy dzień halowych mistrzostw świata w lekkoatletyce przyniósł reprezentacji Polski jeden medal.

W półfinale Iga pokonała Rumunkę Simonę Halep 7:6, 6:4.

Pierwsza porażka w sezonie Rugby Europe Trophy mocno skomplikowała kwestię awansu do wyższej dywizji europejskich rozgrywek.