Hurkacz przegrał w półfinale turnieju w Miami

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2022 06:00
19-letni Hiszpan Carlos Alcaraz okazał się lepszy od najlepszego polskiego tenisisty wygrywając w dwóch setach.
Hubert Hurkacz
Hubert HurkaczFoto: PAP/EPA/ Erik S. Lesser

Hubertowi Hurkaczowi nie udało się niestety powtórzyć sukcesu sprzed roku, kiedy to zwyciężył w turnieju w Miami.
Tym razem polski tenisista przegrał w półfinale w dwóch setach zakończonych tie-breakami z 19-letnim Hiszpanem Carlosem Alcarazem.
Mecz był bardzo wyrównany... ale te najważniejsze piłki wygrywał rywal Polaka - w pierwszym tie-breaku Hurkacz prowadził już 5:3 ale przegrał go ostatecznie do pięciu, drugiego tie-breaka przegrał już wyraźnie - do dwóch.
Półfinałowa przegrana sprawiła, że Hurkacz nie obronił punktów zdobytych w Miami przed rokiem i w poniedziałkowym notowaniu rankingu ATP spadnie z 10. na 14. miejsce.

Posłuchajcie co Hubert powiedział po meczu.

Jeszcze dziś wieczorem Hurkacz w parze z Amerykaninem Johnem Isnerem zagra w finale gry deblowej w Miami.
Ich mecz z Holendrem Wesleyem Koolhofem i Brytyjczykiem Nealem Skupskim rozpocznie się po zakończeniu finału singla kobiet, w którym o 19:00 Iga Świątek zmierzy się z Japonką Naomi Osaką.

Więcej informacji - m.in. z boisk piłkarskiej ekstraklasy znajdziecie w dźwiękowej wersji Sportowego weekendu.

***

Popołudniowy przegląd sportowy - 31 marca 2022.

Poranny przegląd sportowy - 1 kwietnia 2022.

Reprezentacja Polski w piłce nożnej poznała rywali, z którymi zagra w grupie listopadowo-grudniowych mistrzostw świata w Katarze.