Dwie wygrane Magdy Linette w Charleston

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2022 07:00
Magda Linette gra dalej w Charleston - w II rundzie wygrała z Fernandez, a w 1/8 finału pokonała Kanepi.
Magda Linette
Magda LinetteFoto: shutterstock.com/Mai Groves

2 godziny i 36 minut trwał mecz drugiej rundy turnieju tenisowego w Charleston, w którym Magda Linette wygrała 3:6, 6:3, 6:4 Kanadyjkę Leylah Fernandez, kończąc mecz dopiero za siódmym meczbolem
Kolejną rywalką naszej tenisistki w 1/8 finału była Estonka Kaia Kanepi, która w II rundzie wyeliminowała inną Polkę - Magdalenę Fręch.
Po krótkim odpoczynku między meczami Magda ponownie wyszła na kort i ponownie rozegrała 3 setowe spotkanie zakończone także zwycięstwem 6:3, 4:6, 6:2.
Linette jest więc już w ćwierćfinale, w którym zagra z Rosjanką Jekatieriną Aleksandrową.

Więcej informacji sportowych w dźwiękowej wersji Przeglądu.

***

Rozmowa z tatą Igi Światek po tym jak już oficjalnie została liderką światowego rankingu tenisistek.

Kaia Kanepi wygrała w dwóch setach z Magdaleną Fręch w II rundzie turnieju w Charleston.

W "polskim" półfinale siatkarskiej Ligi Mistrzów Grupa Azoty wyeliminowała Jastrzębski Węgiel.