Ostatnia aktualizacja: 22.04.2022 22:01
Iga wygrała 21. mecz z rzędu i awansowała do półfinału turnieju w Stuttgarcie.
Iga Świątek w półfinale turnieju w Stuttgarcie
Iga Świątek w półfinale turnieju w StuttgarcieFoto: PAP/EPA / Ronald Wittek

Iga Świątek awansowała do półfinału turnieju tenisowego na kortach ziemnych w Stuttgarcie.
Jednak dzisiejszy mecz z 12. w światowym rankingu Brytyjką Emmą Raducanu do tych najłatwiejszych nie należał. Pierwszego seta Iga, która jest przecież światową jedynką wygrała 6:4 dzięki przełamaniu już w pierwszym gemie tej partii.
Drugiego seta Iga także rozpoczęła od przełamania ale tym razem Raducanu szybko odrobiła stratę i był remis 1:1. Po kolejnym przegranym gemie serwisowym narzekająca na ból w okolicach lędźwiowych Brytyjka poprosiła o przerwę medyczną. Po powrocie na kort starała się walczyć i robiła to naprawdę dobrze, ale te decydujące piłki wygrywała Polka, która zwyciężyła także w drugim secie 6:4 i awansowała do półfinału. Mecz trwał godzinę i 40 minut.

W walce o finał rywalką Igi będzie Rosjanka Ludmiła Samsonowa, która w ćwierćfinale pokonała Niemkę Laurę Siegemund.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Sportowego podsumowania dnia - posłuchajcie.

***

Wiktoria zaczynała swoją przygodę z hokejem grając razem z chłopakami... dopiero po latach trafiła do kobiecego zespołu.

Złota nie było, ale 6 medali imprezy rangi mistrzowskiej musi cieszyć - mówią trenerzy: juniorów - Dariusz Kochanowski i juniorek - Kamil Gorząd.

Mistrzyni US Open na drodze Igi Świątek do półfinału turnieju w Stuttgarcie.

Polscy żeglarze w czołówce młodzieżowych mistrzostw Europy w klasie ILCA6 i ILCA7.