Polska-Walia 2:1 w Lidze Narodów

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2022 19:55
Od zwycięstwa we Wrocławiu rozpoczęła udział w Lidze Narodów piłkarska reprezentacja Polski.
Liga Narodów
Liga NarodówFoto: Shutterstock.com/Oleksandr Osipov

Wynik lepszy niż gra. Tak można cenić pierwszy mecz piłkarskiej reprezentacji Polski w tym sezonie Ligi Narodów. Polacy, mimo że nie zachwycili, to jednak wygrali 2:1, choć przegrywali już 0:1. Prowadzenie Walii w 52. minucie zapewnił strzałem spoza karnego Jonathan Williams. W 72. minucie wyrównał Jakub Kamiński, a zwycięskiego gola dla naszej drużyny strzelił w 85. minucie strzelił Karol Świderski.

Teraz Polaków czekają w Lidze Narodów dwa mecze z Belgią - 8 czerwca w Brukseli i 14 czerwca w Warszawie. Wcześniej - 11 czerwca, zagrają jeszcze wyjazdowy mecz z Holendrami.

***

Bardzo szybki bieg Natalii Kaczmarek w Ostrawie... do złamania granicy 50 sekund na 400 metrów zostało już naprawdę niewiele.

"Dziwne" decyzje sędziów pozbawiły Piotra Kudłaszyka szans walki o srebro.

W ćwierćfinale w Paryżu Iga Świątek wygrała w dwóch setach z Amerykanką Jessicą Pegulą.