Ostatnia aktualizacja: 06.07.2022 20:11
Kolejne medale młodych lekkoatletów w Jerozolimie.
Michał Gawenda
Michał GawendaFoto: PZLA

Michał Gawenda został mistrzem Europy do lat 18 w skoku o tyczce podczas zawodów rozgrywanych w Jerozolimie. Do złota wystarczyło pokonanie poprzeczki zawieszonej na wysokości 5 metrów i 10 centymetrów.
W środę brązowy medal wywalczył też Adrian Wójciak w biegu na 400 m.
Z brązu w biegu na 200 metrów przez chwilę cieszył się także Michał Gorzkowicz, ale potem został zdyskwalifikowany za przekroczenie toru... Protest polskiej ekipy został jednak uznany i Polakowi przywrócono brązowy medal.

Posłuchajcie co po swoich startach w Jerozolimie powiedzieli Michał Gawenda i Michał Gorzkowicz oraz jak start Adriana Wójciaka podsumował jego trener - Marek Grabolus.

Do tej pory w Jerozolimie nasi młodzi lekkoatleci wywalczyli 4 medale - 2 brązy i dwa złota, bo we wtorek w biegu na 100 metrów najszybszy był Marek Zakrzewski.

W czwartek kolejny, już ostatni dzień rywalizacji w Jerozolimie i kolejne polskie szanse medalowe.

***

Nieudana inauguracja gdańskiego turnieju siatkarskiej Ligi Narodów.

W Hiszpanii trwają mistrzostwa świata w koszykówce do lat 17-tu, w których dobrze spisują się Polacy.

Pierwszy medal polskich lekkoatletów podczas ME U18 w Jerozolimie i od razu... złoty.