Bez polskich medali ostatniego dnia MŚ w lekkoatletyce

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2022 08:01
4 medale przywiozą Polacy z lekkoatletycznych mistrzostw świata w Eugene. Niesamowity rekord świata Duplantisa.
Paweł Fajdek - Eugene 2022
Paweł Fajdek - Eugene 2022Foto: Paweł Skraba

W amerykańskim Eugene zakończyły się lekkoatletyczne mistrzostwa świata. Ostatniego dnia rywalizacji polska sztafeta 4x400m zajęła w finale miejsce. Bez medalu w biegu na 100 metrów przez płotki wróci także Pia Skrzyszowska, która zajęła 4. miejsce w półfinale i nie awansowała do finału. Wyrównała jednak rekord życiowy wynikiem 12,62 s.

Polacy w Eugene zdobyli łącznie 4 medale - złoty i trzy srebrne. Złoty to zasługa Pawła Fajdka w rzucie młotem, w tej samej konkurencji po srebro sięgnął Wojciech Nowicki. Dwa srebra w chodzie sportowym - na 20 i 35 km - wywalczyła Katarzyna Zdziebło, na obu dystansach poprawiając rekordy kraju.

Ostatniego dnia rywalizacji Nigeryjka Tobi Amusan w półfinale biegu na 100 metrów przez płotki ustanowiła rekord świata - 12,12 sekundy. W finale pobiegła jeszcze szybciej - 12,06 sekundy, ale przy zbyt silnym wietrze.
Rekord świata ustanowił też Armand Duplantis, sięgając po złoto w skoku o tyczce. Szwed o centymetr poprawił swój własny poprzedni rekord globu - od tej pory to 6 metrów i 21 centymetrów.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Przeglądu.