Koszykarze wygrali z Czechami na rozpoczęcie ME

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2022 22:10
Dobry początek mistrzostw Europy w koszykowce w wykonaniu Polaków. W Pradze pokonali Czechów 99:84.
Mateusz Ponitka
Mateusz Ponitka Foto: PAP/EPA / Martin Divasek

Polscy koszykarze dobrze rozpoczęłi mistrzostwa Europy. W swoim pierwszym meczu grupowym pokonali w Pradze Czechów 99:84. Nasz zespół bardzo dobrze rozpoczął mecz i po pierwszej kwarcie prowadził już 11 punktami. Po drugiej kwarcie czesi odrobili jednak straty i na przerwę schodzili przy remisie 46:46.
W trzeciej i czwartej kwarcie to jednak Polacy byli skuteczniejsi i ostatecznie wygrali różnicą 15 punktów 99:84.
Najwięcej punktów dla reprezentacji Polski - 26 - zdobył Mateusz Ponitka.
W sobotę rywalem Polaków będzie Finlandia, która w piątek przegrała po dogrywce z Izralelem 97:89.
W grupie mamy jeszcze Holandię i Serbię.

***

W trzeciej rundzie rywalką Igi Świątek będzie Amerykanka Lauren Davis.

Poranny przegląd sportowy - 2 września 2022.

W turniejach singlowych wielkoszlemowego turnieju US Open z Polaków pozostała już tylko Iga Świątek.