Ostatnia aktualizacja: 04.09.2022 11:01
W meczu o ćwierćfinał rywalką Igi będzie Niemka Jule Niemeier.
Iga Świątek
Iga ŚwiątekFoto: Tennis Channel

Iga Świątek awansowała do czwartej rundy wielkoszlemowego turnieju tenisowego US Open. Polka w trzeciej rundzie pokonała w dwóch setach Amerykankę Lauren Davis.
Światowa "jedynka" gra w Nowym Jorku może bez specjalnych fajerwerków ale za to... skutecznie.
W pierwszej rundzie Włoszce Jasmine Paolini oddała 3 gemy, w drugiej Amerykance Sloane Stephens udało się ugrać z liderką światowego rankingu w sumie 5 gemów, natomiast w spotkaniu trzeciej rundy nasza tenisistka oddała innej Amerykance Lauren Davis 7 gemów wygrywając 6:3, 6:4 - ale w drugim secie Polka przegrywała jednak 1:4 lecz potem już nie przegrała ani jednego gema. Tak wiec trzy mecze, 3 zwycięstwa i ani jednego przegranego seta - taki bilans z pewnością musi robić wrażenie na kolejnej rywalce Igi w Nowym Jorku. A będzie nią... Niemka Jule Niemeier. Nazwisko może jeszcze niezbyt znane w tenisowym świecie ale w tegorocznym US Open 23-latka z Dortmundu wygrała już z Amerykanką Kenin, reprezentującą Kazachstan Putincewą oraz Chinką Zheng - także nie tracąc ani jednego seta. Teraz przyjdzie jej zmierzyć się walce o awans do ćwierćfinału z Polką.

Mecz Igi Świątek z Jule Niemeier zaplanowano w poniedziałek.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Przeglądu.

***

W turniejach singlowych wielkoszlemowego turnieju US Open z Polaków pozostała już tylko Iga Świątek.