Ostatnia aktualizacja: 07.10.2022 08:01
Poranny przegląd sportowy - 7 października 2022,
Robert Wilkowiecki na mecie warszawskiego ironmana
Robert Wilkowiecki na mecie "warszawskiego ironmana"Foto: Darek Matyja

W kultowym dla triathlonistów miejscu... czyli na Hawajach trwają mistrzostwa świata Ironman. Za nami już rywalizacja kobiet w kategorii PRO, która zakończyła się dziś w nocy polskiego czasu. Zwyciężyła Amerykanka Chelsea Sodaro, której pokonanie niemal 4 km wpław, 180 km jazdy na rowerze i na koniec klasycznego maratonu biegowego czyli 42 kilometrów i 195 metrów zajęło w sumie 8 godzin 33 minuty i 46 sekund.

Polki w kategorii pro nie startowały, za to w sobotę wśród zawodowców zobaczymy naszego reprezentanta... Roberta "Wilku" Wilkowieckiego, który prosto z Hawajów zdradził nam jak przebiegają ostatnie, już mentalne przygotowania do startu - posłuchajcie.

W dźwiękowej wersji Porannego przeglądu sportowego znajdziecie znacznie więcej informacji ze świata sportu.

***

Polskie siatkarki wygrały z Amerykankami 3:0 i wciąż liczą się w walce o ćwierćfinał mistrzostw świata.

Popołudniowy przegląd sportowy - 6 października 2022.

Ponad 17 tysięcy kibiców na stadionie w Poznaniu nie doczekało się goli.