Siatkarki wygrały z mistrzyniami olimpijskimi

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2022 07:00
Polskie siatkarki wygrały z Amerykankami 3:0 i wciąż liczą się w walce o ćwierćfinał mistrzostw świata.
Siatkówka 1200 - Reprezentantki Polski po meczu z Amerykankami - MŚ 2022
Siatkówka 1200 - Reprezentantki Polski po meczu z Amerykankami - MŚ 2022Foto: PAP / Roman Zawistowski

Takiego wyniku mało kto się spodziewał. Polskie siatkarki pokonały i to 3:0 mistrzynie olimpijskie, zespół Stanów Zjednoczonych.
Początek meczu był "bardzo średni", bo Polki przegrywały w pierwszym secie 0:5, ale od tej chwili grały koncertowo. Odrobiły tę stratę i wygrały pierwszą partię 25:23. W drugim secie kontrolowały grę od początku do końca, zresztą podobnie jak w trzeciej partii, wygrywając je 25:20 i 25:18. Po tej wygranej nasz zespół awansował na czwarte, dające awans do ćwierćfinału, miejsce w tabeli.

W czwartek Polki mają dzień wolny, a w piątek zmierzą się z Kanadyjkami. Potem zostanie im już tylko grupowy mecz z Niemkami. Jeśli nasze siatkarki wygrają te spotkania to ćwierćfinał mistrzostw świata stanie się faktem.

Środowy wieczór oznaczał też emocje związane z piłką nożną i Ligą Mistrzów. Poniżej komplet wyników tego wieczoru:

grupa E
FC Salzburg - Dinamo Zagrzeb 1:0 (0:0)
Chelsea Londyn - AC Milan 3:0 (1:0)

grupa F
RB Lipsk - Celtic Glasgow 3:1 (1:0)
Real Madryt - Szachtar Donieck 2:1 (2:1)

grupa G
Manchester City - FC Kopenhaga 5:0 (3:0)
Sevilla - Borussia Dortmund 1:4 (0:3)

grupa H
Juventus Turyn -  Maccabi Hajfa       3:1 (1:0)
Benfica Lizbona - Paris Saint-Germain 1:1 (1:1)

***

W pierwszym meczu drugiej fazy mistrzostw świata Polki przegrały z Serbkami 0:3.

Polacy przegrali w 1/8 finału mistrzostw świata z Brazylią 1:2.

O przyszłość polskiej siatkówki możemy być spokojni - udowadniają to nasi siatkarze i siatkarki w młodszych kategoriach wiekowych.