Ostatnia aktualizacja: 05.10.2022 17:01
Polacy przegrali w 1/8 finału mistrzostw świata z Brazylią 1:2.
Amp futbol
Amp futbolFoto: Darek Matyja

Nasi ampfutboliści nie zagrają w ćwierćfinale mistrzostw świata rozgrywanych w Turcji. Polacy przegrali dziś z Brazylijczykami 1:2.
Od 5 minuty przegrywaliśmy 0:1 i takim wynikiem zakończyła się pierwsza część spotkania. W drugiej połowie Polacy próbowali odrobić straty, mieli kilka sytuacji do strzelenia gola, ale to Brazylia po raz drugi trafiła do naszej bramki i na 6 minut przed końcem przegrywaliśmy już 0:2. Sytuację niewiele zmienił karny wykorzystany przez Krystiana Kapłona i Polacy przegrali z Brazylią 1:2.
Tak więc marzenia o medalu pękły dziś jak bańka mydlana i naszych ampfutbolistów zabraknie w czołowej ósemce turnieju.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Przeglądu sportowego.

Posłuchajcie też co po mecz z Brazylią powiedzieli: kapitan naszej drużny - Przemek Świercz
oraz trener kadry Marek Dragosz.

***

Polacy awansowali do kolejnej fazy mistrzostw świata w amp futbolu, które trwają w Turcji.

Popołudniowy przegląd sportowy - 4 października 2022.

W pierwszym meczu drugiej fazy mistrzostw świata Polki przegrały z Serbkami 0:3.