Ostatnia aktualizacja: 08.10.2022 22:48
W ostatnim meczu grupowym Polki wygrały 3:2 z Niemkami.
Siatkówka - MŚ 2022 - Polska-Niemcy
Siatkówka - MŚ 2022 - Polska-Niemcy Foto: PAP / Roman Zawistowski

Polskie siatkarki zagrają w ćwierćfinale mistrzostw świata. Nasze zawodniczki w ostatnim meczu grupowym pokonały Niemki po pięciosetowym boju 3:2. Pierwszego seta Polki wygrały 26:24, drugiego przegrały 20:25. Trzecia partia zakończyła się znów wygraną naszych zawodniczek 25:18.
Wtedy już było jasne, że zagrają w ćwierćfinale, gdyż w trakcie naszego spotkania zakończył się inny mecz, w którym Kanadyjki pokonały 3:2 Dominikanę, a co za tym idzie Polki były już pewne czwartego miejsca w grupie, ale miały szansę zająć nawet trzecią pozycję, która pozwoliłaby zagrać w ćwierćfinale z Amerykankami, z którymi w tych mistrzostwach raz już wygrały i to 3:0. Aby tak się stało trzeba było jednak pokonać Niemki 3:1.
Niestety czwartego seta nasze siatkarki przegrały na przewagi 26:28. Bez względu na wynik tie-breaka wiedziały już, że w ćwierćfinale przyjdzie im zmierzyć się Serbkami - a więc okazja do rewanżu za porażkę 0:3 z tych mistrzostw.
Piąty set zakończył się wygraną Polek 15:10, a cały mecz z Niemkami zwycięstwem 3:2.

Mecz z Serbią we wtorek w Gliwicach.

***

Sportowe podsumowanie dnia - 7 października 2022.

Iga Świątek wygrała trzysetowy mecz półfinałowy z Rosjanką  Jekatieriną Aleksandrową.