Siatkarki Serbii w finale mistrzostw świata wygrały 3:0 z Brazylią.
Siatkówka 1200 - Serbki ze złotem MŚ 2022
Siatkówka 1200 - Serbki ze złotem MŚ 2022Foto: PAP/EPA Sander Koning

Siatkarki Serbii obroniły tytuł mistrzyń świata.
W rozegranym w holenderskiej miejscowości Apeldoorn finale pokonały Brazylijki 3:0, grając z seta na set skuteczniej. Pierwszą partię wygrały do 24, drugą do 22, a w trzecim secie zwyciężyły 25:17.
Brąz wywalczyły Włoszki, które w meczu o 3. miejsce wygrały z Amerykankami 3:0 (25:20, 25:15, 27:25).

W całym turnieju zespół Serbii nie przegrał ani jednego meczu, a najbliżej przegranej był w ćwierćfinałowym meczu z Polkami, w który nasze siatkarki z późniejszymi mistrzyniami świata przegrały dopiero po tie-breaku i od sensacyjnego wyeliminowania obrończyń tytułu dzieliły je zaledwie dwie piłki. Ostatecznie Polki zostały sklasyfikowane na 7. miejscu w mistrzostwach świata.

***

Po słabej pierwszej połowie Polacy w drugiej części meczu z Włochami zaprezentowali się znacznie lepiej.

Iga Świątek pewnie awansowała do półfinału turnieju w San Diego.

Sportowe podsumowanie dnia - 15 października 2022.