Ostatnia aktualizacja: 05.12.2022 22:30
Chorwaci pokonali po karnych Japonię, a Brazylia wygrała z Koreą Południową.
MŚ w Katarze
MŚ w KatarzeFoto: shutterstock

Chorwacja i Brazylia awansowały w poniedziałek do ćwierćfinału piłkarskich mistrzostw świata w Katarze.
W meczu 1/8 finału Chorwacja pokonała po rzutach karnych Japonię.

W regulaminowym czasie gry był remis 1:1. Japończycy objęli prowadzenie w 43. minucie po golu Daizena Maedy. Wyrównał w 55. minucie Ivan Perisić. Dogrywka nie przyniosła zmiany wyniku.
Rywalem Chorwatów w ćwierćfinale będzie Brazylia, która w poniedziałek pokonała Koreę Południową 4:1, prowadząc do przerwy 4:0. Gole dla Brazylijczykow strzelali: Vinicius Junior (7. minuta), Neymar (13. minuta z karnego), Richarlison (29. minuta) i Lucas Paquetá (36. minuta). Honorową bramkę dla Koreańczyków zdobył Paik Seung-Ho w 76. minucie.

We wtorek poznamy ostatnich dwóch ćwierćfinalistów. Wylonią je mecze Maroka z Hiszpanią i Portugalii z ze Szwajcarią.

***

Holandia wygrała ze Stanami Zjednoczonymi, A Argentyna pokonała Australię w meczach 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze.

Reprezentacja Polski przegrała z Francją 1:3 w 1/8 finału piłkarskich mistrzostw świata.

Polscy piłkarze wracają z Kataru po przegranej w 1/8 finału z Francją.