Konderla i Rajda na podium Uniwersjady

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2023 08:12
Nicole Konderla wywalczyła złoto, a Kinga Rajda brąz w Lake Placid, Adam Niżnik blisko podium.
Nicole Konderla
Nicole KonderlaFoto: Paweł Skraba

Dwa medale wywalczyły Polki w konkursie skoków kobiet podczas Zimowej Uniwersjady w Lake Placid.
Złoto zdobyła Nicole Konderla, a na trzecim miejscu rywalizację ukończyła Kinga Rajda. Srebrny medal zdobyła Japonka Machiko Kubota. W konkrsie startowało 11 zawodniczek.
Niewiele do medalu zabrakło także Adamowi Niżnikowi, który w konkursie skoków mężczyzn zajął 4. miejsce. Złoto zdobył Kazach Danił Wasiljew.

W Lake Placid polscy sportowcy zdobyli już 5 medali - 1 złoto, 2 srebra i 2 brązy. Uniwersjada potrwa do 22 stycznia.

***

Barbara Skrobiszewska była druga w biathlonowym biegu na 12,5 km podczas Zimowej Uniwersjady w Lake Placid.

Drugi polski medal w Zimowej Uniwersjadzie w Lake Placid.

Joanna Kil na podium Zimowej Uniwersjady w kombinacji norweskiej.