Magda Linette powalczyła... ale nie zagra w finale Australian Open

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2023 17:00
Polka przegrała w półfinale z Aryną Sabalenką i nie zagra o zwycięstwo w finale Australian Open z Jeleną Rybakiną.
Magda Linette
Magda LinetteFoto: PAP/EPA / James Ross

Magda Linette nie awansowała do finału wielkoszlemowego turnieju tenisowego Australian Open. Polka przegrała w półfinale z Białorusinką Aryną Sabalenką 6:7 (1-7), 2:6.
Magda rozpoczęła mecz rewelacyjnie od przełamania i szybko objęła prowadzenie 2:0 w pierwszym secie. Po chwili Białorusinka jednak odrobiła straty i zrobiło się po 2. Potem żadnej z tenisistek nie udało się uzyskać przewagi dwóch gemów aż do stanu po 6. Tie-break pierwszego seta zdominowała jednak Sabalenka, która wygrała go 7:1.
W drugim secie Polka nie rezygnowała z walki o awans do finału. Walczyła ale z piłki na piłkę przewaga Bialorusinki była coraz wyraźniejsza. Tego seta Polka przegrała 2:6.

Posłuchajcie co Magda powiedziała podsumowując tegoroczny Australian Open.

W finale Sabalenka zagra z Kazaszką Jeleną Rybakiną, która w półfinale ograła Wiktorię Azarenkę, a wcześnie wyeliminowała Igę Świątek.

W finale gry podwójnej zagra także polski tenisista - Jan Zieliński oraz jego deblowy partner Monakijczyk Hugo Nys. W półfinale pokonali Francuzów Jeremy'ego Chardy'ego i Fabrice'a Martina 6:3, 5:7, 6:2.

Więcej informacji w Popołudniowym przeglądzie sportowym.

***

Największy sukces w karierze polskiej tenisistki, która po zwycięstwie z Karoliną Pliskovą jest w gronie czterech najlepszych w wielkoszlemowym turnieju w Melbourne.

Rekordzistka świata w biegu 12-godzinnym odwiedziła "Strefę sportu".

Berkieta w półfinale singla juniorów, Ewald odpadła w ćwierćfinale, a... Radwańska wygrała deblowy turniej legend w Melbeurne.