Adrianna Sułek i Ewa Swoboda halowymi wicemistrzyniami Europy

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2023 22:05
Sułek w Stambule była druga w pięcioboju lekkoatletycznym, a Swoboda druga w biegu na 60 metrów.
Adrianna Sułek
Adrianna Sułek Foto: PAP / Adam Warżawa

Dwa srebrne medale halowych mistrzostw Europy wywalczyły w piątek w Stambule polskie lekkoatletki.
Adrianna Sułek była druga w pięcioboju lekkoatletycznym, w każdej konkurencji poprawiając lub wyrównując swoje rekordy życiowe. W rezultacie dało to wynik 5014 punktów - lepszy od dotychczasowego rekordu świata. To jednak dało "tylko" srebro, bo jeszcze lepiej zaprezentowała się Belgijka Nafissatou Thiam, która ustanowiła rekord świata wynikiem 5055 i została mistrzynią Europy.

Drugie srebro dla Polski wywalczyła dziś w biegu na 60 metrów Ewa Swoboda. Polka w finałowym biegu dotarła do mety w czasie 7 sekund i 9 setnych. Szybsza o 9 setnych była Szwajcarka Mujinga Kambundji.

Więcej o HME w lekkoatletyce oraz innych wydarzeniach sportowych - m.in. MŚ w skokach - znajdziecie w dźwiękowej wersji Sportowego podsumowania dnia.

***

Hubert Hurkacz odpadł w ćwierćfinale turnieju tenisowego w Dubaju.

Poranny przegląd sportowy - 3 marca 2023.

Dawid Kubacki był trzeci, Kamil Stoch czwarty, a Piotr Żyła dziewiąty w mistrzostwach świata na dużej skoczni.