Ostatnia aktualizacja: 17.03.2023 08:05
Mistrzowie Polski w ćwierćfinale wyeliminowali włoskie Itas Trentino.
Piłka siatkowa
Piłka siatkowaFoto: Darek Matyja

Broniący tytułu siatkarze Grupy Azoty Zaksy Kędzierzyn-Koźle w rewanżowym meczu ćwierćfinałowym pokonali po złotym secie Itas Trentino i awansowali do półfinału Ligi Mistrzów. Kędzierzynianie stoczyli niezwykle emocjonujący, sześciosetowy pojedynek we Włoszech. W pierwszym spotkaniu we własnej hali mistrzowie Polski wygrali 3:2, w Trydencie gospodarze odrobili straty i o awansie zadecydował "złoty set". W decydującej partii polski zespół wygrał 15:9.
W półfinale Zaksa zagra także z włoską drużyną - Sir Safety Susa Perugia. W drugiej parze Jastrzębski Węgiel zmierzy się z tureckim - Halkbankiem Ankara.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Przeglądu.

***

Darek Fiuk

Poranny przegląd sportowy - 14 marca 2023.

Manchester City wygrał z RB Lipsk 7:0. Inter po bezbramkowym remisie wyeliminował FC Porto.

W rewanżowym meczu ćwierćfinałowym wicemistrzowie Polski wygrali z niemieckim VfB Friedrichshafen 3:0.