"Zimny prysznic" w Pradze... Czechy-Polska 3:1

Nieudany debiut Fernando Santosa w roli selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski.
Czechy-Polska 1:3
Czechy-Polska 1:3Foto: Dawid Płaczkiewicz

Miał być początek nowej ery w naszej piłkarskiej reprezentacji - a mamy kolejny słaby występ naszej drużyny narodowej.
Polska przegrała w Pradze z Czechami 1:3 w pierwszym meczu kwalifikacji do mistrzostw Europy.
Pierwszego gola straciliśmy w 28 sekundzie spotkania po... rzucie z autu, drugiego w 3. minucie. Do końca pierwszej części gry naszej drużynie nie udało się zmniejszyć strat.
W drugiej połowie zamiast kontaktowego gola dla Polski to Czesi strzelili gola na 3:0 w 63. minucie. Honor naszego zespołu uratował Damian Szymański, który w 88. minucie trafił do bramki rywali.
Spotkanie było debiutem Portugalczyka Fernando Santosa w roli selekcjonera Polaków i nie ma co ukrywać, nie był to debiut udany.

W innym meczu naszej grupy Mołdawia zremisowała z Wyspami Owczymi 1:1. W poniedziałek Polska zagra w Warszawie z Albanią, która w piątek pauzowała.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Przeglądu oraz Sportowego weekendu - tam też pomeczowe wypowiedzi naszych piłkarzy.

***

Magda Linette awansowała do III rundy tenisowego turnieju w Miami, w której zmierzy się z Białorusinką Wiktorią Azarenką.

Reprezentantka Polski nie utrzymała miejsca w czołowej dziesiątce, jakie zajmowała po programie krótkim.

Debiut Fernando Santosa w roli selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski.