Hania Rogowska pokazała klasę w Kadyksie

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2023 16:45
Młoda polska żeglarka dwukrotnie stawała na podium mistrzostw Europy juniorek w klasie ILCA 4.
  • Hania Rogowska na podium MEJ w żeglarskiej klasie ILCA 4
  • Popołudniowy przegląd sportowy - 25 kwietnia 2023
Hania Rogowska (z prawej)
Hania Rogowska (z prawej)Foto: PZŻ / EurILCA

Hania Rogowska wróciła z mistrzostw Europy juniorów w żeglarskiej klasie ILCA 4 z dwoma medalami. Urodzona w 2008 roku Rogowska stanęła na podium zarówno w kategorii do lat 16-tu, w której zdobyła srebro, jak i do lat 18-tu - t wywalaczyła brąz.
Mistrzynią Europy w kategorii dolat 16-tu i 18-tu została Greczynka Hermionie Ghicas. W mistrzostwach startowało 166 zawodniczek i 225 zawodników z całej Europy.

Posłuchajcie co Hania powiedziała po powrocie do kraju oraz innych wiadomości ze sportowych aren - wszystko znajdziecie w dźwiękowej wersji Przeglądu.

***

Polka w finale pokonała Białorusinkę Arynę Sabalenkę 6:3, 6:4.

21-letnia Michalina Rudzińska obroniła tytuł indywidualnej mistrzyni Polski w szachach zwyciężając podczas turnieju rozgrywanego w Łazienkach Królewskich w Warszawie.

Poranny przegląd sportowy - 25 kwietnia 2023.