Polscy piłkarze w ćwierćfinale ME U17

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2023 21:51
Drugi grupowy mecz i druga wygrana młodych polskich piłkarzy w ME U17 na Węgrzech.
Piłka nożna - Reprezentacja Polski U17
Piłka nożna - Reprezentacja Polski U17 Foto: Łączy Nas Piłka

Drugi mecz w piłkarskich mistrzostwach Europy do lat 17 i druga wygrana naszej reprezentacji.
Po zwycięstwie 5:1 z Irlandią w sobotę Polacy wygrali 5:3 z Węgrami i po dwóch spotkaniach są już pewni awansu do ćwierćfinału tego turnieju.
10 strzelonych goli w dwóch meczach robi wrażenie, tak jak styl gry naszego zespołu - agresywny pressing na całym boisku, odważna ofensywna gra i walka o każdą piłkę sprawiają, że te mecze naprawdę dobrze się ogląda.

W meczu z Węgrami Polacy prowadzili już 3:0, ale potem stracili dwa gole i wydawało się, że może być nerwowa końcówka. Jednak zamiast bronić jednobramkowego prowadzenia - jak to mają w swoim stylu -znów zaatakowali, strzelili dwa gole i wygrali mecz 5:3.
Bramki dla Polaków w meczu z Węgrami strzelali: Mateusz Skoczylas (8. minuta), Maksymilian Sznaucner (34. minuta), Mike Huras (52. minuta), Oskar Tomczyk (76. minuta) i Karol Borys (80. minuta).

We wtorek Polacy zagrają swój ostatni mecz grupowy Walią, będąc w komfortowej sytuacji - gdyż awans do ćwierćfinału i tak mają już zapewniony.

***

West Ham i Fiorentina zagrają w finale Ligi Konferencji UEFA.

Śląsk Wrocław wygrał z Legią Warszawa pierwszy półfinałowy mecz mistrzostw Polski koszykarzy.

Carlsen, So, Giri, Vachier-Lagrave, Rapport, Duda i inni zagrają w stolicy Polski w turnieju w szachach szybkich i błyskawicznych.