Ostatnia aktualizacja: 23.06.2023 08:01
Kolejna wygrana w pięciu setach polskich siatkarzy w Lidze Narodów.
Siatkówka
Siatkówka Foto: Shutterstock.com/Paolo Bona

Polscy siatkarze powoli stają się specjalistami od wygrywania meczów w pięciu setach. Z pięciu zwycięstw w Lidze Narodów w tym sezonie aż cztery zakończyli właśnie po tie-breaku. Wcześniej wygrali po 3:2 z Iranem, Bułgarią i Niemcami, a w czwartek także w pięciu setach pokonali w Rotterdamie Holandię 3:2 (22:25, 25:18, 18:25, 25:22, 15:11).

W sobotę Polacy zagrają w kolejnym meczu Ligi Narodów z Amerykanami.
W tegorocznych rozgrywkach nasi siatkarze mają do tej pory pięć zwycięstw i jedną porażkę (z Serbią).

Więcej informacji - m.in. z Igrzysk Europejskich oraz trawiastych kortów tenisowych - w dźwiękowej wersji Przeglądu.

04:13 23 06 PSr.mp3 Poranny przegląd sportowy - 23 czerwca 2023

***

Polscy siatkarze rozpoczęli kolejny turniej Ligi Narodów od pokonania Niemców w Rotterdamie.

Natalia Kałucka zdobyła złoto, a Aleksandra Mirosław srebro we wspinaczce sportowej na czas podczas Igrzysk Europejskich.

Zespół Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach wywalczył w Wilkasach złoto AMP w baskecie 3x3. O tych zawodach opowiedział w Akademickiej Strefie Sportu jeden z mistrzów - Stanisław Heliński.