Raków wygrał 3:2 z Karabachem

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2023 08:02
Trudne zadanie częstochowian przed rewanżem w Azerbejdżanie w drugiej rundzie kwalifikacji do Ligi Mistrzów.
Raków Częstochowa
Raków CzęstochowaFoto: Raków Częstochowa

Piłkarze Rakowa Częstochowa wygrali u siebie 3:2 z mistrzem Azerbejdżanu - Karabachem Agdam, w pierwszym meczu drugiej rundy kwalifikacji do  Ligi Mistrzów.
Raków prowadził 2:0 do 73. minuty spotkania - po samobójczym golu Elwin Cafargulijew w 55. minucie i strzale Fabiana Piaseckiego w 71. minucie. Potem do remisu doprowadził Redon Xhixha strzelając bramki w 73. i 75. minucie. Zwycięską bramkę dla częstochowian zdobył Sonny Kittel w doliczonym czasie gry.
Rewanż zostanie rozegrany 2 sierpnia na wyjeździe.
Zwycięzca dwumeczu w kolejnej rundzie będzie rywalem lepszego z pary Aris Limassol - BATE Borysów. Pierwsze spotkanie zakończyło się wygraną mistrza Cypru 6:2.

04:07 Poranny przegląd sportowy - 27 lipca 2023.mp3 Poranny przegląd sportowy - 27 lipca 2023

***

Raków i Legia pierwszymi liderami po efektownych wygranych po 3:0.

Liderka światowego rankingu wygrała w dwóch setach z reprezentującą Uzbekistan Niginą Abduraimową.

Polak był drugi w wyścigu na 200 metrów stylem motylkowym.