Mohorić wciąż liderem, Majka i Kwiatkowski w czołówce

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2023 22:05
Marijn van den Berg wygrał 5. etap Tour de Pologne. Michał Kwiatkowski finiszował na czwartym miejscu.
Tour de Pologne
Tour de Pologne Foto: Tomasz Śmietana/Tour de Pologne

Marijn van den Berg z grupy EF Education-EasyPost wygrał 5. etap kolarskiego wyścigu Tour de Pologne z Pszczyny do Bielska-Białej. Holender wyprzedził lidera klasyfikacji generalnej Słoweńca Mateja Mohorića (Bahrain - Victorious) i Portugalczyka Joao Almeidę (UAE Team Emirates). Czwarte miejsce zajął Michał Kwiatkowski (INEOS Grenadiers), a na dziesiątej pozycji ukończył ten etap Marcin Budziński (reprezentacja Polski).
Mohorić obronił koszulkę lidera wyścigu i klasyfikacji generalnej po pięciu etapach o 12 sekund wyprzedza Almeidę oraz o 16 sekund Rafała Majkę (UAE Team Emirates) i o 18 sekund Kwiatkowskiego.

W czwartek odbędzie się 6. etap - jazda indywidualna na czas ze startem i metą w Katowicach.
80. Tour de Pologne potrwa do piątku.

04:09 Sportowe Podsumowanie Dnia - 2 sierpnia 2023.mp3 Sportowe Podsumowanie Dnia - 2 sierpnia 2023

***

Majka, który uciekał w końcówce został doścignięty kilkaset metrów przed metą.

Na finiszu o zwycięstwo Majka walczył z Kwaitkowskim i mało brakowało a pogodziłby ich Mohorić.

Rafał Majka i Michał Kwiatkowski utrzymali miejsce w czołówce klasyfikacji generalnej po czterech etapach kolarskiego wyścigu Tour de Pologne.