Kooij najszybszy w Opolu na IV etapie Tour de Pologne

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2023 08:01
Rafał Majka i Michał Kwiatkowski utrzymali miejsce w czołówce klasyfikacji generalnej po czterech etapach kolarskiego wyścigu Tour de Pologne.
Tour de Pologne 2023 - finisz IV etapu
Tour de Pologne 2023 - finisz IV etapuFoto: PAP / Krzysztof Świderski

Holender Olav Kooij z ekipy Jumbo-Visma wygrał czwarty etap kolarskiego wyścigu Tour de Pologne, na trasie ze Strzelina do Opola.
Po finiszu z peletonu wyprzedził swojego rodaka Marijna van den Berga (EF Education-EasyPost) oraz Włocha Matteo Moschettiego (Q36.5).
Najlepszy z Polaków - Stanisław Aniołkowski (Human Powered Health) zajął 12. miejsce.
Liderem wyścigu pozostał Słoweniec Matej Mohoric (Bahrain-Victorious), który wyprzedza o 10 sekund Portugalczyka Joao Almeidę i Rafała Majkę (obaj nad dwoma zawodnikami UAE Team Emirates). Czwarte miejsce ze stratą 12. sekund do lidera zajmuje Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers).

W środę odbędzie się piąty etap z Pszczyny do Bielska-Białej. Wyścig potrwa do piątku.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Sportowego Podsumowania Dnia i Porannego Przeglądu Sportowego.

03:13 Sportowe podsumowanie dnia - 1 sierpnia 2023.mp3 Sportowe podsumowanie dnia - 1 sierpnia 2023
05:58 02 08 - PSr.mp3 Poranny przegląd sportowy - 2 sierpnia 2023

***

Po turnieju w Warszawie Iga Świątek rozpoczęła już 70. tydzień liderowania w rankingu WTA.

Na finiszu o zwycięstwo Majka walczył z Kwaitkowskim i mało brakowało a pogodziłby ich Mohorić.

Męska sztafeta pływacka 4x100 metrów stylem dowolnym wywalczyła złoto w Chengdu.