Srebro siatkarzy 43. medalem Polaków na Uniwersjadzie

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2023 22:05
Trzy srebrne medale na zakończenie uniwersjadowej rywalizacji naszych reprezentantów w Chengdu.
Siatkówka - Wicemistrzowie Uniwersjady w Chengdu
Siatkówka - Wicemistrzowie Uniwersjady w ChengduFoto: AZS / Paweł Skraba

Srebro siatkarzy było ostatnim medalem wywalczonym przez naszych sportowców-studentów podczas Letniej Uniwersjady w Chengdu.
W sumie Polacy zdobyli podczas tych zawodów 43 medale - 15 złotych, 16 srebrnych i 12 brązowych.

Siatkarze w finale przegrali z Włochami 0:3, w setach do 23, 18 i 26.
W poniedziałek dwa medale wywalczyli też polscy pływacy.
Najpierw srebro w wyścig na 50 metrów stylem klasycznym zdobyła Dominika Sztandera, a potem kolejne srebro dołożyła nasza kobieca sztafeta 4x100 stylem zmiennym, płynąca w finale w składzie: Adela Piskorska, Dominika Sztandera, Paulina Peda i Kornelia Fiedkiewicz.

W klasyfikacji medalowej Uniwersjady nasi sportowcy zajmują 5. miejsce (i to się już nie zmieni), za Chinami, Japonią, Koreą Południową i Włochami.

Uniwersjada zakończy się we wtorek, ale tego dnia nasi sportowcy już nie będą startowali.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Sportowego Podsumowania Dnia.

02:50 Sportowe podsumowanie dnia - 7 sierpnia 2023.mp3 Sportowe podsumowanie dnia - 7 sierpnia 2023

***

6 uniwersjadowych medali wywalczyli w piątek Polacy, w tym złota Nikoli Horowskiej i Adeli Piskorskiej.

Kolejne polskie medale w Chengdu - pływacy, lekkoatleci i... siatkarze. Nasi sportowcy bardzo dobrze spisują się podczas Uniwersjady w Chinach.

Polscy sportowcy-studenci w niedzielę zdobyli 15 medali (w tym 7 złotych) i są na czwartym miejscu klasyfikacji medalowej Uniwersjady.