Iga Świątek nie zagra w finale w Cincinnati

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2023 20:02
Liderka rankingu przegrała po trzysetowym meczu z Cori Gauff w półfinale turnieju w Cincinnati.
Iga Świątek
Iga ŚwiątekFoto: tennistream

Trzy sety trwające 3 godziny bez kilku minut trwał półfinałowy mecz turnieju tenisowego w Cincinnati, w którym Iga Świątek przegrała z Amerykanką Cori "Coco" Gauff 6:7 (2-7), 6:3, 4:6.

Pierwszy set rozpoczął się dobrze. Iga objęła prowadzenie 4:2, a po chwili było już 5:3, jednak nie udało się domknąć tej partii, którą Polka przegrała ostatecznie po tie-breaku, w którym nie miała zbyt wiele do powiedzenia przegrywając go 2-7.
Drugi set rozpoczął się także od prowadzenia liderki światowego rankingu 3:1. Tym razem Polka nie straciła już tej przewagi i wygrała drugą partię 6:3.
W trzeciej partii obie tenisistki wygrywały swoje gemy serwisowe do stanu 3:3 i wtedy Świątek przegrała gema przy swoim podaniu. Przy stanie 4:5 i serwisie rywalki Iga obroniła 3 piłki meczowe, ale czwartej już nie... i przegrała tę partię 4:6.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Sportowego Podsumowania Dnia.

04:12 SPD - 19 sierpień 2023 22_00_26.mp3 Sportowe Podsumowanie Dnia - 19 sierpnia 2023