Młociarze w formie

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2023 22:23
Polacy pierwszego dnia lekkoatletycznych mistrzostw świata w Budapeszcie startowali ze zmiennym szczęściem.
Wojciech Nowicki
Wojciech NowickiFoto: PAP/EPA / Adam Warzawa

Pierwszy dzień lekkoatletycznych mistrzostw świata nie przyniósł nam zbyt wiele powodów do radości.
Co prawda było kilka jasnych punktów. Bardzo pewnie do finał rzutu młotem pewnie awansowali Wojciech Nowicki i Paweł Fajdek. Do półfinał biegu na 100 metrów z niezłym czasem 10,12 s awansował Dominik Kopeć. Sztafeta mieszana 4x400 m w składzie: Igor Bogaczyński, Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka, Karol Zalewski i Marika Popowicz-Drapała (w kwalifikacjach biegał też Kajetan Duszyński) dobiegła do mety jako... ostatnia, ale zajęła ósme miejsce, gdyż Holandia nie kończyła rywalizacji. Do finał Polacy dostali się dopiero po uwzględnieni protest, gdyż padający niemiecki zawodnik przeszkodził naszej biegaczce.

Pozostali nasi reprezentanci zakończyli udział w mistrzostwach już na kwalifikacjach - wśród nich byli tak znani lekkoatleci jak Sofia Ennaoui i Michał Rozmys w bieg na 1500 metrów, Robert Urbanek w rzucie dyskiem oraz Michał Haratyk i Konrad Bukowiecki w pchnięci kulą.

Mistrzostwa świata potrwają do 27 sierpnia.

***

W półfinale turnieju prekwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich w Paryżu polscy koszykarze wygrali z Estończykami.

Udana inauguracja siatkarskich mistrzostw Europy w wykonaniu reprezentantek Polski. Siatkarze przegrali ze... Słoweńcami w Memoriale Wagnera.

Liderka rankingu przegrała po trzysetowym meczu z Cori Gauff w półfinale turnieju w Cincinnati.