Ostatnia aktualizacja: 26.08.2023 14:01
W niedzielę ostatni dzień kajakowych mistrzostw świata w Duisburgu.
Justyna Iskrzycka
Justyna IskrzyckaFoto: PZKaj / Grzegorz Michałowski

Dwa srebrne medale w konkurencjach nieolimpijskich wywalczyli polscy kajakarze drugiego dnia finałów mistrzostw świata rozgrywanych w Duisburgu.
Tytuł wicemistrzowski wywalczyła Justyna Iskrzycka w kajakowych jedynkach na 1000 m oraz czwórka kanadyjkarzy (Aleksander Kitewski, Tomasz Barniak, Wiktor Głazunow, Norman Zezula) na dystansie 500 metrów.
Wiktor Głazunow zajął też czwarte miejsce w olimpijskiej konkurencji - jedynce 1000 m i zdobył tym samym przepustkę do startu w Paryżu.

Do tej pory Polacy zdobyli w MŚ w Duisburgu 5 medali, a zawody potrwają do niedzieli.

***

Kwestia awansu do piłkarskiej Ligi Konferencji rozstrzygnie się w Warszawie.

"Atomówki" tym razem musiały uznać wyższość osady z Nowej Zelandii. Polska kobieca kajakowa dwójka ze złotem.

W finale sztafety 4x100 metrów wystąpią polskie sprinterki, a w skoku o tyczce powalczą Piotr Lisek i Robert Sobera.