Polska - Wyspy Owcze 2:0

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2023 22:05
Polscy piłkarze długo męczyli się w meczu kwalifikacji do mistrzostw Europy ale w końcu dwa gole strzelił Robert Lewandowski i skończyło się wygraną 2:0.
Robert Lewandowski
Robert Lewandowski Foto: PAP / Leszek Szymański

Bardzo długo czekali kibice na pierwszą bramkę w meczu kwalifikacji do mistrzostw Europy z Wyspami Owczymi.
Nasi przeciwnicy walczyli dzielnie i dopóki starczyło im sił w tych swoich poczynaniach obronnych byli bardzo skuteczni. Efekt - do przerwy było 0:0...
W drugiej połowie sytuacja niewiele się zmieniła i gdyby nie przypadkowa ręka w polu karnym i wykorzystany przez Roberta Lewandowskiego karny w 73. minucie to to spotkanie mogło zakończyć się różnie. Po tym golu powietrze wyraźnie zeszło z Farerów, a efektem tego był drugi gol strzelony przez Lewandowskiego w 83 minucie. Ten rezultat wyraźnie usatysfakcjonował nasz zespól, który nie dążył już za wszelką cenę do strzelenia kolejnych goli i mecz zakończył się wynikiem 2:0.

Po czterech spotkaniach kwalifikacyjnych Polacy mają sześć punktów tracąc punkt do Albanii i 2 do Czechów.
W innym czwartkowym meczu naszej grupy Czechy zremisowały z Albanią 1:1 i właśnie z Albańczykami zagramy w Tiranie już w niedzielę w kolejnym meczu kwalifikacji mistrzostw Europy.

03:14 Sportowe podsumowanie dnia - 7 września 2023.mp3 Sportowe podsumowanie dnia - 7 września 2023

Wypowiedzi naszych piłkarzy znajdziecie też w dźwiękowej wersji Przeglądu.

05:03 PSr - 8 września 2023.mp3 Poranny Przegląd Sportowy - 8 września 2023

***

Gładkie 3:0 z Czarnogórą na zakończenie fazy grupowej mistrzostw Europy w siatkówce.

W czwartek o 20:45 na stadionie PGE Narodowy w Warszawie piłkarska reprezentacja Polski zagra o punkty i odbudowanie reputacji w meczu kwalifikacji do mistrzostw Europy z Wyspami Owczymi.

W Akademickiej Strefie Sportu gościła czterokrotna medalistka Uniwersjady w Chengdu w pływaniu - Dominika Sztandera.